Netflix'e Uyarlanan En Güzel Kitaplar

Netflix'e uyarlanan en güzel kitaplar en cazip fırsatlarıyla, hızlı kargo ve kolay ödeme seçenekleriyle idefix'te!

Bazı kitaplar var ki sürükleyici ve sıra dışı kurgularıyla okurlarına, kendilerini hikayenin başkahramanı gibi hissettirmeyi başarır. Böyle kitapları bilirsiniz, okumaya başladığınız ilk andan itibaren tüm sahneler gözünüzün önünde canlanır ve zihninizde bir film şeridi misali akıp gider. Netflix de işte bu can alıcı kurguları diziye ya da filme dönüştürerek, edebi zevki görsel bir şölen ile bütünleştiriyor.

Eğer siz de bu çok sevilen kurguları keşfetmeye öncelikle kitaplardan başlamak istiyorsanız ya da izlediğiniz muhteşem yapımların keyfine bir kez de kitaplar aracılığıyla varmak niyetindeyseniz, doğru yerdesiniz! Netflix’te beğeni yağmuruna tutulan en iyi yapımlara konu olan bu akıcı romanlar ile yönetmen koltuğuna bu defa da siz oturun. Bırakın tüm karakterleri ve sahneleri hayal gücünüz belirlesin!

Caroline Kepnes - Sen (You)

Sosyal medyadaki masum paylaşımlarınızın bir gün başınıza gelebilecek en büyük felaketlerin aracısı olacağını tahmin eder miydiniz? Genç ve güzel Guinevere Beck de işlerin buraya varacağını asla tahmin edemezdi… Caroline Kepnes’ın kaleminden çıkan Sen, sınır tanımayan bir sapkının tüyler ürperten takıntısını anlatan kurgusuyla okurlarını şaşkınlığa sürüklüyor. Netflix dizi kitapları arasında çok satanlar listesine girmeyi başaran bu kitap ile siz de bir an evvel tanışmalısınız!

Margaret Atwood - Nam-ı Diğer Grace (Alias Grace)

Margaret Atwood’un gerçek bir olaydan esinlenerek kurguladığı ödüllü roman Nam-ı Diğer Grace, etkileyici kurgusu ile okurlarını büyülemeyi başarıyor. Grace, patronunu ve patronunun genç metresini öldürmekten yargılanıyor. Fakat bu kadın, ne suçlanabiliyor ne de aklanabiliyor. Bu kadar bilinmezliğin arasında emin olacağınız tek şey ise Grace’in tartışılmaz zekası! Peki, sizce Grace suçlu mu?

N. İpek Gökdel - Karakalem (Hakan: Muhafız)

Yavuz’un hayatı henüz dört yaşındayken sıradan bir hayat olmaktan çıkmıştı. Fakat buna rağmen, ileride başına gelecek olağanüstü olayları kendisi bile tahmin edemezdi! Osmanlı’dan kalan bir miras ile tüm dünyanın terazisi niteliğindeki İstanbul’u koruma görevi Yavuz’un oluyor. Okumaya başladıktan sonra elinizden bırakamayacağınız N. İpek Gökdel’in bu sürükleyici romanında, gerçek ve hayal birbirine karışıyor!

Jay Asher - Ölmek için On Üç Sebep (13 Reasons Why)

Jay Asher’ın kaleminden gerilim dolu bir kurgu: Ölmek için On Üç Sebep. Lise çağlarında genç bir kız olan Hannah Baker, çevresindekiler tarafından uğradığı zorbalıklara daha fazla tahammül edemiyor ve intihar ederek yaşamına son veriyor. Fakat Hannah’nın bu dünyadan gidişi pek de sessiz olmuyor. Genç kız, ardında bıraktığı kasetler ile geride kalanların yaşamlarında patlayacak bombaların fitilini ateşlemiş oluyor!

Frank Miller & Thomas Wheeler - Lanetli (Cursed)

Kendi halkı tarafından dışlanan Nimue, yine bu halkı düşmanlardan kurtarmak adına maceralarla dolu bir yolculuğa çıkıyor. En baştaki hedefi halkının ve ailesinin intikamını almak olan Nimue’nin kaderi, ilerleyen süreçte hiç beklemediği bir şekilde değişiyor! Thomas Wheeler ve Frank Miller iş birliği ile ortaya çıkan bu çizgi roman okurlarını heyecan dolu bir serüvene sürüklüyor.

Kass Morgan - The 100 (The 100)

Kass Morgan’dan ses getiren bir distopya romanı: The 100! Dünya nükleer bir felaketle karşı karşıya kalıyor. Bu felaketin ardından sağ kalanlar ise yaşamını 300 yıl boyunca bir uzay gemisinde sürdürüyor. Geçen bunca zamanın üzerine dünya eskisi gibi yaşanılır hale gelmiş olabilir. Fakat bunu kontrol etmeye kim cesaret edecek?

Jacques Lob - Buz Mermisi (Snowpiercer)

Filme uyarlanan kitaplar arasında yaratıcı kurgusuyla beğeni toplayan Jacques Lob’un Buz Mermisi romanı, distopyaseverlere eşsiz bir okuma deneyimi sunuyor. Asla ateşlenmemesi gereken bir bomba, yanlış bir müdahale sebebiyle patlıyor ve bu patlamanın etkisiyle dünya kocaman bir buz küresi haline geliyor. Dışarıda yaşamın imkansız hale geldiği dünyada, yalnızca bir trendeki yolcular hayatta kalıyor. Fakat bu trende yaşamaktansa dışarı çıkıp ölmek daha mantıklı olabilir.    

John Douglas & Mark Olshaker - Zihin Avcısı” (Mindhunter)

Tarihin en acımasız seri katillerinin zihinlerine sızmaya ve dünyaya onların gözüyle bakmaya cesaretiniz var mı? Eski bir FBI ajanı olan John Douglas’ın anılarını Mark Olshaker ile birlikte kaleme aldığı bu kitap, ajanın geliştirdiği psikolojik analiz yöntemi sayesinde kurulan Davranış Analiz Birimi’nin hikayesini konu ediniyor. Bu korkunç zihinlerin gerçekte var olduğuna inanmak istemeyeceksiniz!

Richard K. Morgan - Değiştirilmiş Karbon (Altered Carbon)

Richard K. Morgan’ın benzersiz romanı Değiştirilmiş Karbon, sizi geleceğe, 26’ncı yüzyıla davet ediyor. Fakat bu yüzyılda sizi bildiğinizden çok daha farklı bir yaşam bekliyor! İnsanlar artık başka gezegenlerde de yaşayabiliyor ve daha da önemlisi bedenleri ölse de zihinleri yaşamaya devam edebiliyor. Gelecekteki bu yabancı dünyada her şey daha yolunda gibi görünüyor olsa da aslında her şey daha karmaşık bir hal alıyor!

10. Diana Gabaldon - Yabancı (Outlander)

1945 yılında savaş zamanlarını nihayet geride bırakarak evine ve çok sevdiği eşinin yanına dönen Claire, akıl almaz bir şekilde kendini tekrar bir savaşın ortasında buluyor. Üstelik bu defa tarih 1743! Claire, bir yandan iki zaman arasında öte yandan ise iki adam arasında sıkışıp kalıyor… Peki, hangisini seçmeli? Diana Gabaldon, Yabancı ile kahramanların yanı sıra okurlarını da koca bir ikilemin ortasında bırakıyor.